W sobotę 29 czerwca odbyła się III edycja Festynu rodzinnego "Jesteśmy razem". Festyn odbył się na wodzisławskim Balatonie i dedykowany był rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnością. Rodziny mogły skorzystać z wielu atrakcji, tych standardowych - harców na dmuchańcach, ale także z bardziej niecodziennych - na przykład malowania twarzy, włosów i paznokci. Na uczestników czekała gra terenowa, zabawy ruchowe, konkurencje zręcznościowe. Zmęczeni przybysze odpoczywali w cieniu drzew w kawiarence i przy grillowanych kiełbaskach. Odbył się konkurs plastyczny pt.: "lot balonem nad Balatonem", który zakończył się rozdaniem nagród, podobnie jak inne konkurencje. Prócz nagród rzeczowych znalazły się .. "smakowite" w postaci chociażby pieczonych kiełbasek. Miło było popatrzeć, jak całe rodziny angażowały się w festynowe propozycje. Przez cały czas chętni prezentowali swoje talenty na scenie śpiewając piosenki, deklamując wierszyki. Wreszcie wyczekiwany występ magika, który wprowadził dużą dozę humoru i zaciekawienia tajemniczym pokazem sztukmistrza. Impreza plenerowa przebiegła w przyjemnym, ciepłym nastroju, zwłaszcza że pogoda dopisała. Festyn zakończył się dyskoteką dla wytrwałych uczestników. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Przy Dziupli, Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji CENTRUM. 

Zadanie publiczne współfinansowane było ze środków Powiatu Wodzisławskiego.   

Współorganizatorem imprezy w zakresie Promocji Miasta było Miasto Wodzisław Śląski.

Festyn był objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysława Kiecy oraz Patronatem Honorowym Starosty Wodzisławskiego, Leszka Bizonia. 

Dziękujemy Mieszkańcom Powiatu Wodzisławskiego za tak liczne przybycie!  

Dziękujemy Wszystkim Sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy:

Hurtownia artykułów przemysłowych Marta Wróbel, Robert Podsiadło

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Tomaszny

Restauracja BISTRO Pawilon 1

Wrotka:Music Caffe Club

Piekarnia Kozielski

F.H. "Agnieszka" Chrobok Zbigniew

Gosław Sport Center

Piekarnia Robert Zając

FlyPark Radlin

FPHU "Cukiernia Meisel" Lucjan Meisel

F.H.U. "Prymus" A. Antończyk

Zoolandia

FitActive Studio

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do głosowania na Stowarzyszenie Przy Dziupli!! Tym razem projekt nazywa się "Teatralnie Kulturalnie". Wygrana pozwoli podopiecznym stowarzyszenia uczęszczać na zajęcia teatralne i projekcje filmowe. Głosować na nasz projekt można w sklepach TESCO: w Radlinie przy ul. Korfantego 59 oraz w Raciborzu przy ul. Opawskiej 84. Głosowanie trwa od 17 czerwca do 14 lipca. Zachęcamy do udziału w głosowaniu!